Régebben építettünk egy korszerűbb gépet, amit most a router fejlesztésével ideje volt lassan beüzemelnem...
Sajnos, hagytam magam rábeszélni a win 10-re, ami számomra egyenlőre körülményes, problémás, idegen...
Próbálok telefonról, vagy épp párhuzamos gépről képeket, fájlokat átmásolni, de minden lépéshez hálózati hitelesítő adatokat kér, jelszóval, ami talán sohasem létezett.
Utánanéztem, hogy is lehetne kikapcsolni ezt a funkciót, de a protokoll is rendkívül bonyolult, és nem kapcsolja ki a jelszavas védelmet :-(
Tud erre valaki valami használható módszert esetleg ?
Megpróbálom bemásolni (a régi gépről) az űrlapot, hátha úgy egyértelműbb lesz.
Előre is köszönöm a segítséget ! Kellemes hétvégét !
NEM lehet kikapcsolni. A leg egyszerűbb, ha a gépen létrehozol egy felhasználót (Start-ra jobb -> számítógép kezelés) adsz neki JELSZÓT (mert az miatt hápog). A távoli hozzáféréskor add meg ennek a felhasználónak a dolgait és kész. Be sem kell lépni erre a gépre azzal a felhasználóval.
keresőbe: Számítógép kezelés Helyi felhasználók és ... Felhasználók Jobb katt: Új felhasználó Név beír, jelszó megad (bármi, amák egyetlen betű is) A következő bejelentkezéskor ... elől pipa KI A jelszó soha nem... elé pipa BE LÉTREHOZ gomb
készenvagy Inenntől hasonló a win7 folyamatához a megosztás elérése és használata
Normál esetben egy Windows úgy néz ki, hogy van a rendszergazda felhasználó valami rendes jelszóval, és van legalább egy korlátozott jogú felhasználó, amivel használja a kedves tulaj a gépet, szintén jelszóval.
És ha ez így van, akkor van mit beírni abba a kis ablakba, ahol a másik gépen kérdezi a felhasználói nevet és jelszót ;-)
Valóban úgy működik, mint egy "rendes" rendszer... Belenézve, van rendszergazda, van vendég, és van egy fiók nekem. Csak ezt eddig nem közölte a gép, még a becsekkoláskor sem. Egy outlock-kukac felülettel + jelzsóval lépek be, de ez a jelszó meg nem passzol a megosztáshoz.
Tudom, az én felfogásom lassul (mint hőre a lovaskocsi) de mentségemre legyen szólva, az is csoda, hogy még életben vagyok.
De vissza a problémához... Én ezt az outlock@ dogot sem értem, meg, hogy egyáltalán minek van a gépen. (évekkel ezelőtt lett építve, és telepítve ez a gép, nem emlékszem a részletekre)
.....a meglevő fiókomat ugyan látom a "felhasználók" halmazban, de ennek a jelszavát nem látom, és nem is tudom visszafejteni. Ha meg belenyúlok, azzal fenyeget, hogy borul a rendszer...
Norbert! Te is tudod jól, hogy "normál esetben" az egyetlen felhasználó az, aki használja a gépet és nincs jelszava és ő egyben az egyetlen rendszergazda is.
A kukacos belépés online fiók, a megosztáshoz meg helyi kell.
Köszönöm a türelmet mindenkinek ! Előre is, meg utólag is...
A hiba alapvetően bennem van, és így a "B" oldal végefelé minden egyre körülményesebbé válik.
Szeretném rendbetenni a dolgaimat, amíg még van rá lehetőségem, ezért kérdezek.
A hiba ott kezdődött, hogy hagytam magam rábeszélni erre a wintízre. Az xp-vel, de még a win7-tel alapvetően semmi problémám nem volt. De mivel szinte mindent elfelejtettem, amit nagynehezen megtanultam, sajnos, teljesen ki vagyok szolgáltatva. Nem tudok pl. egy windózt feltelepíteni, de egyebet se nagyon.
A "régi" win7-es gépem ugyan kifogástalan, de lassú. Van egy kevésbé régi gépem, amit a napokban összeállítottam, de tegnap kiderült, hogy azon is win10 van, ugyanezzel a problémával :-( Ráadásul alig vánszorog a win10-zel. 7-est kéne rá tenni, úgy egy ideig simán elmenne.
Nem Benned a hiba. Ilyen a technika, főleg ha számítás Csak pár évig kell "csak használni" és máris borul minden: 3-4 évente új rendszer főverzió, 2 évente új hardver alap.
A megosztás biztonsági okok miatt lett ilyen bonyolult.
Nemrég teszteltek: fogtak egy szép tiszta telepítésű XP-t és netre kötötték 10 perc alatt 6 kártevő mászott bele, pedig csak be volt kapcsolva a gép.
Nem is értem! A számítógép, okostelefon használók elsöprő többsége nem ért informatikus szinten a számítástechnikához. Sőt, nagy részünk még felhasználói szinten is csak alig. Ebben a helyzetben hatalmas hátrányban vannak a neten támadó kártevőkkel és hackerekkel szemben. Mondhatni, a vírusvédelem csak lohol a támadó szoftverek nyomában. Tehát nem várható el az átlagfelhasználóktól, hogy olyan szinten ki tudjanak védeni egy netes támadást, mint a profik. A támadók viszont profik, ezért eleve egyenlőtlen a küzdelem és csak a felhasználó húzhatja a rövidebbet. Szóval egy átlagfelhasználó MINDIG veszélyben lesz ha a netre merészkedik, pláne hogy már a pénzügyi műveleteket is online intézik a legtöbben. És pontosan ezért kerültek a hackerek célközönségébe. Azt kell mondjam, hogy laikusoknak NEM BIZTONSÁGOS pénzügyeket neten keresztül intézni. Mégis laikusok tömege bankol, vásárol interneten, kellő biztonsági ismeretek hiányában. Ez idővel tarthatatlan lesz, ahogy tovább finomodnak a támadók módszerei, pl. a MI térnyerésével. Sőt, már most horribilis az internetes csalások éves összege itthon is...
Tron, pont esztet mondtam én is ;-) Kukacos felhasználó = online fiók (de legalább nem rendszergazda jogú) , a megosztáshoz meg helyi kell.
(És szerintem írtam már: nekem volt olyan talán nem is egyszer még szervizes koromban, hogy az XP mire feltelepítettem már bekapott valami olyat, hogy le sem tudtam irtani, kezdhettem elölről a telepítést ;-)
Azért egy Windows-on egy felhasználó hozzáadásához nem kell rendszergazdának lenni, szerintem mindenfajta előismeret is netes kereségélés nélkül, nagyon kevés logikáva 2 perc alatt megvan a megoldás.
Quasi, egy felhasználónak nem kell a hackerekkel harcolnia! Megteszik helyette az operációs rendszer és a biztonsági programok fejlesztői. Felhasználóként csak pár alapvető dolgot kell betartani: naprakész, friss operációs rendszer lehetőleg tiszta forrásból telpítve, a programok szintén, és nem árt egy "vírusirtó", de az újabb Win10 és Win11 rendszerek beépített védelme is elég lehet. Aztán meg amit leírtam: a rendszergazdának erős jelszó, korlátozott jogú felhasználóval dolgozni, szintén jelszóval védve, és nem kattintgatni minden linkre ész nélkül, hanem pl. érdemes megnézni, hogy az otp.hu helyett a címsorban nem otp-ugyiskirabollak.warez.net hivatkozás tündököl-e? És el kell fogadni azt is, hogy ha nem megy, nem kell erőltetni: tehát ha valaki úgy gondolja, hogy ezt ő nem tudja megugrani, akkor tényleg jobb csak weboldalak olvasgatására használni a gépet, semmi bank, semmi hivatalos ügyintézés! Csakis olyan, ami nem tud pénzbe kerülni.
Persze a hackerek mindig a rendszerfejlesztők stb. előtt járnak, és én pl. "fáznék" attól, hogy Windows-t használjak: de mit tudom én, milliárnyi felhasználó meg jól el van vele, és az "ellopták a pénzemet" esetek legnagyobb része ha jól tudom simán csak emberi hiba: szóval ha Windows helyett macOS vagy linux fotott volna az áldozat gépén, akkor is pont ugyanúgy rávették volna hogy megtegye azokat a lépéseket a kirablása érdekében, amiket Windows alatt megtett. vagy Android - iOS alatt.
[LINK] Ez azért, már talán átesés a ló túlsó oldalára.:) Ezt csak önkéntes alapon, saját belátással szabadna megtenni magánszemélyek esetében! Különben hová lesz az internet híres szabadsága? A cégek, egyébként is szakembert alkalmaznak kibervédelemre, ha biztonságban akarják tudni magukat.
A W7 korszakban rendszeresen futottam a köröket a privát ügyfeleim között és férget, vírust irtottam, szemetet takarítottam, rendet raktam. Pár havonta. Ehhez képest van olyan W10 gép, amit 2 éve nem láttam, pedig napi használatban van.
Vagyis a hülyebiztos rendszerek szépen épülnek be és teszik a dolgukat.
És vall de magadnak: hány olyan magán felhasználót ismersz, akik otthon szeretnének több gép között ide-oda adatokat másolgatni?
Az internet amúgy szabad. De az internet nem azonos a gépeddel. És figyelembe véve, hogy napi szinten futok bele dolgokba, amiknek semmi értelmük (*), megértem, ha korlátoznák a szabad internetet.