elektrONline - Távjavítás üzenőtábla :: Videó ünnepekre
Vissza az elektrONline címlapjára !

Ha valamilyen készülék építése, vagy javítása közben tanácsra, segítségre lenne szüksége, küldje el Távjavítás üzenőtáblánkra !

<< Vissza az előző listához <<         >> Új téma indítása >>

Teljes lista megjelenítése
a legfrissebektől kezdve

929714
Videó ünnepekre

Az eddig feltett összes kérdés címében
vagy tartalmában kereshetsz:


 

Csala Zsolt:
2025.12.28
  12:34:37

Quasi:
2025.12.28
  13:35:43
Még nem néztem meg a videót.
Viszont sokan, sok baromságot leírtak már az Aida, Cleopátra, stb. rádiók elhangolódásának okairól, javítási lehetőségeiről.
A legfontosabb azonban az, hogy ezek MIND KONSTRUKCIÓS, vagyis gyári hibások! Varikap diódás hangolóegység van ezekben, ott keresendő a hiba is.
Ergo javítani is csak átdolgozással, hogy azt ne mondjam átkonstruálással lehet.
Ahhoz pedig megfelelő műszerezettség és szakértelem is szükséges, mert javítás után behangolni is kell.
Csala Zsolt:
2025.12.28
  15:06:53
Lajosbá' erről a fórumról is idéz okosságokat és a tanyáról is. Ez az ember nagyon nem hülye, nagyon érti a szakmát!
Ő a hangolófesz stabilizálásában látja a gondot. Vagyis azt stabilizálja és kisérletezik.
Jimmy:
2025.12.28
  15:32:50
Sziasztok.

Én anno a Videoton szervízébe voltam gyakorlaton fehérváron.
Ott volt egy kialakított munkaállomás kizárólag ezen modulok javítására.
Egyik szaki volt ráálva, ő nagyon értette.
Az egész országból küldtek oda modulokat javítani, hangolni.
Az egyik potmétert kivétel nélkül mindig cserélte úgy rémlik.
Ez már több mint 25 éve volt...

Jimmy

Csala Zsolt:
2025.12.28
  15:41:44
Szerintem az is probléma volt,hogy a korabeli alkatrészek is gyengék voltak.
Többek közt amit Jimmy is említ. Ezek a szegecselt potik kritikán aluliak voltak.
Jimmy:
2025.12.28
  16:39:35
Ahogy Zsolt írta,
a probléma forrása sok esetben a potméter volt.
Quasi:
2025.12.29
  07:53:08
Mondjuk, a videót megnézve arra még nem jöttem rá, hogyha ez a Cleopátra rádiók elhangolódásáról akar szólni, akkor MIÉRT egy műszer buherálására tér át, minden átmenet nélkül? Aztán megint vissza, és összevissza csapong a témák között.
Az persze nem derül ki, hogy akkor pontosan MI okozza az elhangolódást 10-ből 9 készüléknél, ugyanúgy?!
Mert hogy pontosan ugyanaz a hiba okozza mindegyiknél az elhangolódást, az nem kérdés!
Van egy Aidám meg egy Cleopátrám is, PONTOSAN ugyanúgy hangolódnak el a CCIR sávban, ugyanabba az irányba a bemelegedés során. Kb. egy fél óra üzemelés után - addig rendszeresen "utántekerve" az állomáskeresőt - beáll a frekvencia és már nem "mászik el", vagy csak nagyon lassan.
Szóval egyértelműen hőstabilitási probléma van a hangolóegységben. Mindegyikben, egyformán.
És nincs konkrét, pontos meghatározása a hiba okának és elhárításának, csak ötletelés, meg találgatás.
Pedig egyértelműen ugyanaz a hibája szinte mindegyiknek, amely "adó elmászást" produkál...
Csala Zsolt:
2025.12.29
  08:35:47
Bakai Lajos 20 évig javított műszereket, ezért kalandozott el! Itt többeknek ajánlottam,ha műszervizre lenne szüksége.
Egyébként a video első része volt, folytatja a témát.
kaszi28:
2025.12.30
  15:52:39
Megnéztem pár videóját és hát valóban kicsit csapong a témák között, meg szerintem túl terjengősen beszél, sztorizgat közben,így aztán a témákhoz képest túl hosszúra nyúlnak a vidik.
Ez az elején még szórakoztató is, de több videó nézése után már előjön az, hogy túl sok idő megy el túl kevés hasznos infó megszerzésére, nem hatékony.
Talán ha különvenné a sztorizgatós és a szakmai infós videókat.

Amúgy én örülök neki, hogy a szakmai tapasztalatait így megpróbálja osztani és ezzel másoknak segíteni, akár csak a szabadidő hasznos eltöltésében középlaikusoknak vagy nosztalgikus érzések keltésében, korabeli szakiknak.
Nekem is jött elő némi nosztalgikus hangulat, de sajnos azt is láttam, hogy több videóban is panaszolja, hogy a ráfordított munkához képest kevesen nézik a videókat.
És hát nagyjából a videók alatti kommentekből össze is rakható a kép, hogy mi miatt.
Eleve ez egy eléggé réteg téma, nem lehet ezeket a videókat mindenszakértőként nézni, mint pl a közéleti témájú, vagy foci, vagy egyéb videókat.
Tehát kell hozzá egy alap IQ szint, aztán ott van, hogy manapság ha érdekel is valakit ez a javítgatós téma, akkor nem ezek a divatból kiment, vagy kimenőfélben levő dolgok javítási fortélyai érdeklik a fiatalokat.
Szóval be kell vallani, hogy ez a tudás, még ha oly alapos is, elavulttá válik, és mi mindannyian így fogunk járni. :-)

kaszi28:
2025.12.30
  16:06:12
Persze ezzel nem az ünnepi hangulatot akartam rontani.
Én is már betáraztam elektroncsövekből és ha már nem lesz más dolgom e világon, meg a látásom már nem lesz smd kompatibilis, akkor azokkal elszórakoztatom majd magam, mert eddig hanyagoltam ezt a területet.
Azt még fogom látni is, és a demencia határán mozogva, talán még érteni is.
Feltéve ha a fülem jobb lesz, mint a szemem, mert itt főként audióra gondolok.
Na jó, ez a hozzászólás sem sokat javított az előzőn.
:-)



Csala Zsolt:
2025.12.30
  19:02:38
Kaszi te nem rontasz semmit :-)))
Lajos bá'-ban azt szeretem,hogy végig mazsolázza a rajzokat alkatrész szintig.

Hozzászólás ehhez a témához :

Kérjük hogy minden mezőt töltsön ki, létező és működő email címet adjon meg.
Az üzenőtábla nem fogad html tag-eket és javascripteket sem!
Hozzászólással elfogadod a felhasználási feltételeinket.

Az ön neve:

E-mail:

Tárgy:

Üzenet:

Biztonsági kód: Biztonsági kód

Írd be a biztonsági kódot, vagy
ha regisztrált felhasználónk vagy, akkor a jelszavadat :

                       

Moderálási kérés küldése emailben:

Ez a topic, vagy tartalma offtopic ezen a fórumon
Ez a topic, vagy tartalma törvényt, jó izlést sért, vagy spam, kérem a törlését!


Belépés